بازاریابی محتوا یا Content Marketing چیست و معرفی نکات کلیدی بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا ، رویکردی استراتژیک در بازاریابی و برمبنای اهداف شرکت است که بر تولید و توزیع محتوای با ارزش و جذاب تمرکز دارد. بازاریابی محتوا به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبان خود که شناخت کامل آن ها وجود دارد. این عمل برای ورود مخاطبان به قیف مشتریان است.

 

بازاریابی محتوا

جو پولیتزی در کتاب بازاریابی محتوایی عنوان کرده “بازاریابی محتوا فرایندی در کسب و کار است که به تولید محتوای گیرا و مجاب کننده و توزیع آن برای جلب توجه، جذب و درگیرکردن یک گروه مشخص هدف از مخاطبان، با هدف برانگیختن اقدام های سودآور در مشتریان می پردازد.”

دَمیَن رایان در کتاب “درک بازاریابی دیجیتال” در زمینه ی بازاریابی محتوا بیان کرده: “بازاریابی محتوا با ارضاء سریع و لحظه ای نیاز به اطلاعات در مشتریان بالقوه، برای آن ها ارزش می آفریند. بازاریابی محتوا، مشتریان بالقوه را بدون فشار برای خرید، جذب و درگیر می کند.”

همیشه باید در نظر داشته باشیم که بازاریابی محتوا یک فرآیند بلند مدت است. تمرکز بازاریابی محتوا بر آن است که رسانه ایجاد کند، نه اینکه رسانه های دیگران را اجاره کنیم و بابت آنها هزینه بپردازیم.

 

سه نکته کلیدی در بازاریابی محتوا وجود دارد که باعث کاربرد زیاد آن در بازاریابی در زمان کنونی و آینده شده است:
• افزایش فروش
• کاهش هزینه ها
• افزاش سطح وفاداری مشتریان

 

براساس تحقیقی که توسط موسسه بازاریابی محتوا انجام گرفت، 70 درصد افراد ترجیح می دهند اطلاعات خود را در رابطه با محصولات و برندها از طریق مقاله و محتوا کسب کنند تا از طریق تبلیغات.

در بازاریابی بسیار مهم است که در نظر داشته داشت که محتوا برای شرکت و سازمان نیست و برای مخاطبان است. بنابراین محتوا باید برای مخاطبان ارزشمند باشد و اطلاعاتی را برای مخاطبان فرآهم آورد که باعث بهتر انجام دادن فعالیت هایشان و یا زندگی بهتر آن ها شود. وقتی اطلاعات با ارزش، مرتبط و با کیفیت بالا فرآهم می کنید، در واقع آموزش می دهید.

وب سایت کانتنتولوژی

www.contentology.ir

www.mehroz.ir

کانتنتولوژی در شبکه های اجتماعی

@contentology.ir

@contentology_ir

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =